יום שני, 23 בנובמבר 2015

ביקורת בושם: מיו מיו - מיו מיו (אדפ)

Miu Miu Miu Miu perfume
מיו מיו היא האחות הקטנה של פראדה ובתור כזו חיכיתי בציפייה שהם כבר ישיקו בושם. כשמותג כל כך אהוב ונחשב (ונחשק) משיק בושם, הקהל הצמא מתחיל לשחק עם עצמו משחק ולדמיין את הניחוח הראשון. בטוח לומר שאף אחת לא ציפתה שהוא יריח כבד ו"גברי" כמו סדרת Infusion של פראדה, אבל אולי משהו כמו Candy? מספיק היה לקרוא את הודעותיה הנרגשות של סמנכ"לית ענקית הבישום קוטי כדי להבין כמה שוקי האופנה והבישום גם יחד חיכו להשקה של מיו מיו: "רצינו ליצור ניחוח ייחודי, בוהק, צבעוני ומתוחכם", היא אמרה. לא בכל יום מגדירה דמות בכירה כל כך בעולם הבישום את הבושם שזה עתה רקחו במעבדותיה. בדרך כלל מי שעושה את העבודה אלו נציגי המותג, ובדרך כלל הקשר בין הניחוח להצהרת הכוונות - קלוש, אבל המצב אמור להיות אחרת כשמי שמספקת את הקווים המנחים ליצירת הבושם היא נציגה כה בכירה בחברה המייצרת. הבשמית הוותיקה Daniela (Roche) Andrier הובאה כדי לרקוח את תערובת הפלאים של מיו מיו. רושה היא ה"אף" מאחורי הבשמים של מארני ומאחורי כמעט כל הבשמים של פראדה.

הבקבוק והמודעות מתוקים כמו הסרט "אמלי", עם אווירת רטרו נעימה ושילוב צבעים מעט פיפטיזי של תכלת ואדום. אי אפשר להפריז במתיקות של מודעות בושם שיש בהן גור חתולים ואת סטייסי מרטין, צרפתייה מתוקה בפני עצמה. כל כך הרבה מתיקות מעודנת, עננית ובמשקל נוצה יש בעיצוב ובפרסומות של מיו מיו, שמטען הציפיות מהבושם מרקיע שחקים: מתקתק וענני, מסוכר ונאיבי, מתכתב עם העבר אבל מודרני.

בזרזוף התחלתי, מיו מיו הוא כל מה שמצפים ממנו. ישן עם חדש, פרחוני ומתקתק אבל אוורירי וקליל. נינוח ובלתי מתאמץ. במידה רבה, מיו מיו מייעדים את הבושם שלהם לצעירות ומספקים פתיחה פשוטה, פרחונית וירוקה, שקל להתאהב בה.


מיו מיו לא לקחו בחשבון שאחרי הפתיחה צריך לקרות עוד משהו. כלומר, תווי הלב והבסיס יצוצו, וכדאי מאוד שהם יהיו נעימים, מתקתקים ובלתי מתאמצים כמו תווי הראש.
תערובת פרחונית מהווה את לב הבושם. למען ההגינות, אין בתערובת הזו שום חידוש: היא הזכירה לי את Fleur d'Interdit של ג'יבנשי, יצירת מופת נשכחת ששווקה במקור כבושם לנערות, וסביר להניח שהיא תזכיר לכל אחת בושם אחר שכבר ניסתה במהלך הדרך. אף שהיא מאכזבת, התערובת הפרחונית מספקת ניחוח חמוד מאוד. חמוד כמו בת השכן או כמו סטייסי מרטין. לא יופי זועק, אבל אי אפשר להכחיש שהוא שובה לב.

לצערי, אחרי הלב החמוד הגיע הייבוש והוא היה חמוץ ומנדנד כמו תערובת של בושם קליל וזיעה כבדה. לזכותו של מיו מיו - הבושם ייאמר שהוא כל כך מימי והעמידות שלו כל כך אפסית, שאין מה לדאוג: הסיומת הצורמת נעלמה די מהר ויחד איתה כל זיכרון שאי פעם לבשתי מיו מיו.פירמידת הניחוח:
תווי ראש: לימון, ברגמוט, שושנת העמקים.
תווי לב: יסמין, ורד, תווים ירוקים, אפרסק, דמדמנית שחורה.
תווי בסיס: מאסק לבן, פצ'ולי.

אין תגובות:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...