יום שני, 10 בפברואר 2014

ביקורת בושם: קייטי פרי - קילר קווין (אדפ) + Giveaway

katy perry killer queen perfume
הבושם הראשון של קייטי פרי נקרא Purr ולבקבוק שלו היתה צורה של חתול. מבחינת סקס-אפיל, זה היה בערך כמו לקרוא לבושם "מיאו, חתולה" ולצייד אותו באיזו שערה מהשפם. אני יכולה רק לדמיין את אנשי השיווק של המותג ששמו קייטי פרי, מחליטים ביניהם שבושם לנערות צריך שם מגניב וקליל ובקבוק ילדותי, ומה מגניב, קליל וצעיר יותר ממיאו. למרבה הצער, אנשי השיווק של פרי החמיצו את העניין הפעוט שהנוער של היום דורש שיפעילו עליו אמצעים שיווקיים שונים לגמרי. במילים אחרות, הנערות של היום לא רק רוצות טו הב פאן כמו הדור שגדל על סינדי לאופר, אלא רוצות להיות אינדיפנדנט ווימן כמו שלימדה אותן מאמא ביונסה. מחלקת הבישום לבית פרי עשתה עוד ניסיון ילדותי אחד והשיקה את מיאו, אחיו הקטן של Purr, שנה אחרי השקת החתול המקורי, ואז הוכנסה לדיפ פריז ארוך. ההנחיות, אני מניחה, היו פשוטות: מקמו את הבושם החדש של פרי בראש טבלת הבסט סלרים בצורה שלא רק נערות ירכשו אותו אלא גם האמהות שלהן.

לקח להם שנתיים, אבל בסופו של דבר נפל האסימון השיווקי ואנשי פרי הבינו שהם יצטרכו לעשות משהו ממש טוב. מאחר שאת הניחוח הם רכשו מ-IFF, המקומות שבהם עוד נשאר להתאמץ היו המיתוג והשיווק. כאן בהחלט נעשתה עבודה מצוינת ומדויקת. החל מבחירת השם, "קילר קווין", שמתכתב בו זמנית גם עם השיר ההוא של קווין, גם עם דימוי ברור מאוד מעולם החי של נקבה שתלטנית וגם מכתיר מלכה חדש במקום קווין בי, הלוא היא ביונסה, שלא ברור מדוע נמנעה מלקרוא לאחד הבשמים שלה קווין בי, אבל די ברור שעכשיו היא מתחרטת על זה.

{צילום: יח"צ}

הבקבוק
בניגוד לבקבוקי הבשמים המייללים של פרי, החתוליים הילדותיים והיקרים לייצור, הבקבוק של קילר קווין, כמו שאופנתי עכשיו, לא מסוגל לעמוד לבד אלא שוכב מעולף על המדף. הנוחות של העניין מפוקפקת. בכלל גם כאן מרגישים היטב את אותות התחרות על התואר "מלכת הנערות" עם ביונסה: על המדף הבקבוק מזכיר עוקץ ענקי מהסוג שיכול לעלף דינוזאור.

עם זאת מוכרחים להודות שהגוונים מוצלחים והכתר הקיטשי בקצה הפקק, סמלו של בית המלוכה של פרי, באמת חמוד. גוני הבורדו מסגירים רמז בנוגע לניחוח שבתוכם: חזק, מתוק, פרחוני, סינתטי. אנשי השיווק של פרי יאמרו לכם שזה עוצמתי. העוצמה היום, כנראה, היא לא מה שהיתה פעם.

הניחוח
על פני השטח, הפירמידה מסקרנת. פרלינים, פצ'ולי, עץ קשמיר ושלל פרחים יכולים להרכיב ניחוח מאוד "עסיסי" ומגיר ריר, או ניחוח מתוחכם במיוחד, או אולי מעקצץ. כאן נכנסת לתמונה המיומנות של חברת IFF ברקיחה ובשיווק בשמים שלא משאירים שום רושם מלבד הד לניחוח כלשהו. כן, הוא חזק וכן, הוא פרחוני ומזכיר במשהו את Flowerbomb, אבל אין בקילר קווין שום דבר שיגרום לאף אחת לומר "וואו, קייטי פרי הזו, מורכבת ומעניינת יותר מכפי שהיא נראית".

ההתחלה פרחונית וחזקה, עם תו סינתטי חזק ומעט מנדנד, משהו שאמור לשוות לה אפלוליות יחסית. היא לא רעה ומעוררת סקרנות לגבי ההמשך, שההגדרה הטובה ביותר שיש לי לגביו היא "משהו חסר". התווים העליונים מתנדפים מהר יחסית ומפנים מקום לניחוח מתקתק שאמור, כנראה, להיות הפרלין. אותו פרלין סינתטי ימשיך לרדוף אותנו גם הלאה, כל הדרך אל הייבוש ואל העמידות המצוינת של הבושם הזה. שעות שבהן צו הפרלין מתחבר ומתנתק מפירות היער, הפרחים השונים, שכולם מעורבים יחד במעין עיסה פרחונית בלתי מזוהה נוסח ריהאנה, ואפילו הפצ'ולי, התו הדומיננטי שכמעט אינו מורגש כאן כלל.

אין ספק שמבחינה שיווקית נעשתה פה עבודה מדויקת ומעולה, החל מבחירת ניחוח צפוי עם אפלוליות פרחונית מתונה, ניחוח כזה שאנשים ירכשו מפני שהוא כל כך בטוח, מפני שהריחו משהו דומה בעבר ומפני שגם ביונסה, מדונה, ליידי גאגא וריהאנה הוציאו, בסופו של דבר, בשמים מאוד דומים לקילר קווין, דרך בחירת השם והבקבוק הגנרי, ששוכב על המדף כמו לאברדוז, ועד הקמפיין הנפלא שמלווה את ההשקה, שלפי החומרים שנשלחו אליי טרם ההשקה "צולם על ידי צלם האופנה המוביל טים ווקר והבמאי ג'ונאס אקרלונד ומשקף את הדואליות של קייטי פרי כקילר קווין עקשנית המשתלטת על כס המלוכה".
Giveaway
אחד/אחת המשתתפים יזכה/תזכה בבושם קילר קווין בבלוג בושמולוגית.
הפעילות תחל ב-10/2/2014 ב-22:00 ותיסגר ב-24/2/201 ב-22:00.

בחירת הזוכים
כל תגובה או שיתוף יזכו בנקודות, לפי המפתח הבא:
תגובה בבלוג - חובה. 1 נקודה (רק תגובה ראשונה לאותו משתתף מזכה בנקודה, כל תגובה נוספת לא מזכה בנקודות).
לייק לעמוד נעלולה ובושמולוגית בפייסבוק - חובה. 10 נקודות. מי שכבר חבר בעמוד מקבל את הנקודות.
שיתוף פוסט הפעילות בפייסבוק - חובה. 10 נקודות לשיתוף. ניתן לשתף פעם ביום. יש לציין את התגית #bosmologit על מנת לזכות בנקודות.
ציוץ בטוויטר - 5 נקודות לכל ציוץ. ניתן לצייץ אחת ליום ולזכות בחמש נקודות מדי יום. יש להשתמש בתגית #bosmologit על מנת לזכות בנקודות.

אנו ממליצות להשתמש באפליקציה שצירפנו על מנת שנוכל לעקוב בקלות אחרי השיתופים והכניסות.

הזוכה ת/יהיה מי שצבר/ה את מספר הנקודות הגדול ביותר.

הפרס
הפרס הוא בקבוק 100 מ"ל אדפ חדש טסטר של הבושם קילר קווין של קייטי פרי.

משלוח הפרס
עד 24 שעות לאחר סגירת הפעילות אנו נפנה לזוכה במייל או בפייסבוק על מנת לתאם את משלוח הפרס.
במידה והזוכה לא ת/יענה בתוך 72 שעות מרגע הפנייה, נעביר את הזכייה לבא/ה בתור ללא הודעה מראש.
חושבים שזכיתם ולא יצרנו קשר? ניתן לפנות אלינו במייל willeatpeaches@gmail.com לבירורים.

a Rafflecopter giveaway

15 תגובות:

Corinne Vitale אמר/ה...

שמעי התיאורי בשמים שלך הם משהו מיוחד...באתי להשתתף כי אמרת שסביר שאני אוהב אותו..ולמרות שכבר חפרתי על זה בקבוצה הבלתי מנצח שלי זה הVery irresistible של חברינו הטוב Givenchy

נעלולה אמר/ה...

לא יודעת מה להגיד לך. Very irresistible הוא תעשיה של אינספור בשמים וכל שנה יוצא לו המשכון. חלק מההמשכונים בכלל לא קשורים לבושם המקורי, שהוא די סבבה כזה. השאלה היא איזה מההמשכונים את אוהבת.

Gala אמר/ה...

אני מכורה שנים לבשמים של Givenchy, כשהאהובים עליי הם hot couture וגם ange ou demon בגרסת ה secret :)

נעלולה אמר/ה...

אני אוהבת את האנג'ה או דמון הרגיל. הסיקרט לא כ"כ עבד בשבילי. פרחוני מדי ולא מתובל מספיק.

אנונימי אמר/ה...

שיתפתי בשמחה,
מירי חייט

michelle trubman אמר/ה...

נהניתי מאוד לקרוא את הפוסט התיאור שלך מעולה:)

mikey33 אמר/ה...

הבושם המנצח שלי :
במיוחד אני אוהבת את ״ליידי מיליון ״ כשמו כן הוא -גורם לי להרגיש מליון $ . בושם איכותי ומריחים את זה !
אני אוהבת להתבשם באיזור פרקי הידיים וגם מאחורי האוזניים. איזורים בהם יש דופק . כמהירות הדופק מידת הריח שאני מפיצה.
אני תמיד אוהבת לקחת איתי בקבוקון בושם קטן בתיק האיפור ובמהלך היום לחדש את הבושם . או סתם מדי פעם להסניף אותו ב״מצבי חירום״

ענת בראש גדול אמר/ה...

אין לי עדיין קביעה על בושם שהבוא מעל כולם

נעלולה אמר/ה...

מסכימה איתך שאין "מעל כולם". יש "הבושם הכי אהוב עליי כרגע", וזה הבדל ענק.

שרית אמר/ה...

אני אוהבת את הבושם של אסתי לאודר וויט ליין בושם של נקיון טהור

dana mar אמר/ה...

הבושם הנצח שלי הוא הבושם אפוריה של קלווין קלאין בושם ממכר !

דימה קרופניקוב אמר/ה...

איזה יופי, חברה שלי תשמח אם אזכה עבורה

דימה קרופניקוב אמר/ה...

הבושם המנצח: pi של givenchy.

אלכסנדרה חייסינה אמר/ה...

הבושם המנצח שלי - happy של קליניק... מדהים

eliyna24 אמר/ה...

וואו, הכתיבה שלך מרתקת. ניהניתי נורא. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...