יום חמישי, 9 בינואר 2014

ביקורת בושם: קלווין קליין - דאון טאון (אדט)

Calvin Klein DownTown perfume
דאון טאון, הבושם החדש מבית קלווין קליין, הוא לטעמי המוצלח ביותר שהשיקו בחברת ש. שסטוביץ לרגל החגים שחלפו. אם כבר לפתוח את השנה בבושם חדש, דאון טאון הוא בחירה לא רעה בכלל.

תשכחו מכל ה-CK לדורותיהם, מכל הבשמים הכאילו-אורבניים, הסבוניים במשקל נוצה שבית קלווין קליין הנפיק לאורך השנים. דאון טאון הוא משהו אחר לגמרי, במובן החיובי והנעים של המילים. אם כך נשאלת השאלה: מי בחר לבושם הנעים-נעים הזה שם כל כך אורבני ומדוע קליין מסרב להיפטר מהאורבניות המזוהה איתו כדי לתת לבושם הנפלא הזה שם קצת יותר משקף?

דאון טאון הוא לא מה שהייתם מצפים מקלווין קליין. ברחרוח ראשוני מדובר בבושם פרחוני ואוורירי מאוד, מעין טייק מודרני על פלז'רס של אסתי לאודר, או אולי גרסה שקפקפה של בושם פרחוני כבד יותר. בכל מקרה זה לא משנה, כי דאון טאון הוא אחד הבשמים הכי רכים, עוטפים, מנחמים ועדינים שיצא לי להיתקל בהם. הוא כל כך רך ועדין, שאפשר בטעות לכנות אותו משעמם. זה לא המצב. למרות שמדובר בפרחוני רך ועדין, הוא מאוד עוטף את הלובשת במעין הילה שקטה ומענגת.

וכמה מלים על פירמידת התווים של דאון טאון. כמו שמו, גם עיון בפירמידה לא מסייע לביסוס ציפיות ריאליות מדאון טאון. אם תווי הראש החמצמצים עוד מציצים קצת בהתחלה, אין בייבוש דבר וחצי דבר עם תווי הבסיס המוצהרים, שאמורים להסתיים על העור בסיומת מתובלת, כבדה, אפילו גברית במקצת. דאון טאון רובו ככולו גרדניה, עם מעט אגס סינתטי.

אפשר לומר על דאון טאון שהוא לא מחדש כלום, וזה נכון. אפשר לומר שהוא לא מעניין מספיק, וגם זה נכון. אבל במה שהוא, הוא הטוב מסוגו. נטול יומרות, נטול סקס אפיל ויומיומי בצורה נהדרת, ללבישה לפני העבודה וגם להזלפה פעם או פעמיים תוך כדי יום קשה במיוחד.

על הניחוח חתומה Caroline Sabas שאחראית על Reb'l Fleur של ריהאנה ועל בשמי סלבריטאים נוספים של פי דידי, ג'ניפר לופז, שאניה טוויין, פיית' היל ובריטני ספירס.

פירמידת הניחוח:
תווי ראש: לימון, ברגמוט, נרולי, אגס, שזיף.
תווי לב: פלפל ורוד, גרדניה, עלי סיגלית.
תווי בסיס: ארז, קטורת, מאסק, וטיבר.

אין תגובות:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...