יום חמישי, 18 ביולי 2013

ביקורת בושם: גרה - קבוטין או ויויד (אדט)

Gres Cabotine Eau Vivide perfume
אז... עוד בושם מסדרת קבוטין הבלתי נגמרת יוצא לדרך. הגרסה הנוכחית מושקת ברחבי העולם ממש עכשיו יחד עם עוד המשכון, Cabotine Fleur Splendide, שלא התפתיתי לנסות.

אפשר אולי לסכם את הביקורת על Cabotine Eau Vivide בארבע מילים: ממש לא מה שחשבתם. או ויויד מפתיע, לטובה או לרעה. יש בו משהו מימי, חד, סינתטי וממכר בו זמנית. בעצם, קבוטין חידשו את הנוסחה של Eau d'Eden המיתולוגי לבית קשארל, שייצורו הופסק לפני כמה שנים, ויצרו יצירה מימית ופרחונית עם כושר שרידות גבוה ונוכחות ירוקה-עייפה שאי אפשר לטעות בה (ואני מתכוונת לכל הדברים האלו כמחמאה).

קבוטין מכה בפנים בניחוח פרחוני ומימי חזק מאוד. הרושם הראשוני חיובי מאוד, אם נתעלם מכך שבגלל הארומה המימית מאוד מפתה ללבוש כמויות גדולות ממנו, וזה כמובן אסור באיסור חמור מאחר שמדובר בניחוח כבד יחסית וכלל לא צעיר, שקוף ומגניב. אבל ההתחלה מימית-פרחונית וחזקה מאוד. אחר כך היא מתעדנת לניחוח פרחוני חמוד להפליא, שלא מזכיר בכלום את העייפות הטבועה בקבוטין המקורי. למעשה, הקשר בין או ויויד לבושם האב שלו כל כך קלוש, שאלמלא היו אומרים לנו שהם שניים ממשפחה אחת, סביר להניח שהקשר המשפחתי היה חומק מאפנו.

ואז התווים המימיים מרימים את ראשם שוב, בכוח סינתטי ורם ובמעט מאוד הדר, אבל כאן כבר מורגשת העייפות, זו שהורגלנו בה בקבוטין והיא כנראה הקשר היחיד של או ויויד לאב הזקן. כשהתווים המימיים חוזרים, הם מהדהדים על העור בניחוח שמזכיר יותר מכל חומר ניקוי או סבון אנטיספטי עם ארומה קלילה של פרחים ברקע.

האף מאחורי או ויויד, Richard Ibanez, אחראי על כמה המשכונים אחרים לבית קבוטין, מה שאומר שהוא כנראה מכיר היטב את שיטות הייצור וחומרי הגלם שבית הבישום מעדיף. הפעם, אי אפשר להכחיש, הצליח לו. או ויויד הוא יופי של בושם קיץ/בושם חופים כיפי לנשים צעירות ובמחיר נוח מאוד (129 ש"ח ל-100 מ"ל בפרפומריה של "חצי חינם").

אין תגובות:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...