יום שני, 8 ביולי 2013

ביקורת בושם: דיזל - פיול פור לייף ספיריט (אדט)

diesel fuel for life spirit perfume
איזו הברקה מצוינת זימנו לנו דיזל עם הפיול פור לייף החדש לגברים! אחרי פיולים קודמים, שאף אחד מהם לא הרטיט את אמות הסיפים או גרם לי לרצות לרחרח את היפה קצת יותר, נראה שדיזל למדו מניסיון העבר ומציעים הפעם את הדלק לחיים בגרסה כוהלית ועשירה במיוחד. במילים אחרות, הם מציעים לנו גרסה קיצית וקצת פחות רגועה וידידותית של אונלי דה ברייב טאטו, לטעמי הבושם הטוב ביותר שליין הבישום של דיזל הצליח להשיק עד כה.

בתווים המוצהרים, כמה מפתיע, אין שום דמיון. בשעה שאונלי דה ברייב טאטו נפתח בפירות, ממשיך בפלפל פרחים וחותם בטבק ופצ'ולי, פיול פור לייף ספיריט נפתח בהדרים מעקצצים, ממשיך בפרחים וחותם באמבר וקטורת. ואף על פי כן ולמרות הכל, השניים דומים עד שאפשר לטעות ולחשוב שפפ"ל ספיריט הוא אחיו הקיצי של אד"ב טאטו.

אי אפשר לטעות בעקצוץ הראשוני. התזה ראשונית אגרסיבית במיוחד עם ניחוח דומיננטי, מעט הדרי ומפולפל. אף שלא נזכור אותו שוב, תו הברגמוט בפתיחה הולם בפנים ואינו משאיר שום מקום לספק: פפ"ל ספיריט הוא ללא ספק בושם לגברים, בניגוד לאח האהוב ההוא ממקודם, אד"ב טאטו, שיש בו משהו שגם נשים נמשכות אליו, איזו עמימות ואטימות שהופכת אותו לבושם יוניסקס עם טוויסט. פפ"ל ספיריט רחוק מלהיות יוניסקס עם טוויסט גברי: הוא גברי מוחלט כבר מרחרוח ראשון.

בהמשך מתגנב, אין מילה הולמת מזו, לניחוח הגברי התו שכולנו למדנו לאהוב בזכות 1 מיליון (כאן תוכלו לקרוא ביקורת על הגרסה הנשית שלו, ליידי מיליון): קינמון. הקינמון של פפ"ל ספיריט חד ועוקצני, טובל בארומה משונה של קטורת. הקינמון של 1 מיליון חושני וסקסי, מוקף תווי פלפל. הקינמון של פפ"ל ספיריט מעודן יותר, הקטורת מעקצצת יותר ובסך הכל התחושה גברית וחמה מאוד מאוד. בעצם, כאן פפ"ל ספיריט מקבל כבר ארומה מודגשת של רום. קצת חבל, כי הבקבוק לגמרי מרמז על נוזל ענברי חזק ומשכר, ולא על שיכר שקוף וזול שיחזיר את עצמו בצורת מיגרנה בבוקר שלמחרת.

כך או אחרת, אנחנו מתקדמים לייבוש, והוא, כמו יתר השלבים, קצת יותר צווחני ממה שאפשר היה לצפות. פפ"ל ספיריט הוא לא משנה סדורה כפי שהיה אד"ב טאטו. אין בו את התחושה הבטוחה שמקנה הטאטו, התחושה שמי שרקח אותו היה לחלוטין בטוח בעצמו ובמה שעשה. תחת זאת, פפ"ל ספיריט מציע פירמידת תווים צנועה שצצים ונעלמים, ואז צצים שוב ונעלמים שוב. הניחוח גברי ומהנה, יותר צעיר אפילו מ-1 מיליון. בשורה התחתונה, בושם קיצי כיפי, באמת כיפי, נטול יומרות ובעל אמירה בסיסית ולא מעבר.

אין תגובות:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...