יום חמישי, 18 באפריל 2013

ביקורת בושם: איסי מיאקי - פליטס פליז (אדפ)

Pleats Please Issey Miyake perfumeחברת שסטוביץ השיקה בפסח את הבושם החדש של איסי מיאקי (יחד עם שני בשמים מסקרנים נוספים, שגם סקירותיהם יתפרסמו בקרוב: Flash מבית ג'ימי צ'ו ו-See by Chloe). ההפתעה הראשונה הגיעה בעיצוב הבקבוק. מי שהתרגלה לקווים הנקיים מאוד של להיטיו הגדולים של מיאקי - סדרת A Scent by Issey Miake ו-L'eau D'Issey, גילתה שמיאקי החליט לעבור מפשטות למורכבות. הבקבוק מעוצב במעין פיתוחי זכוכית בהשראת קמטים על בדים, והפקק - שנראה כל כך יפה בתמונות - מעוצב בהשראת האופן בו אוספים את הבד ותופסים אותו. במציאות, חייבים להודות, הבקבוק עדיין יפהפה, אבל הפקק קצת מאכזב. יש בו משהו פלסטיקי וחלבי למראה.

אחרי פרץ ההתפעלות הראשוני שמעורר הבקבוק, מגיע הניחוח, וגם הוא מעורר פרץ התפעלות ראשוני. אפשר לשכוח מניחוחות דמויי מקלחת קלילים ושקופים. Pleats Please הוא ניחוח פרחוני עם מגע פירותי קליל, וכשהוא מכה באף בפעם הראשונה, הוא יפהפה כתכשיט ובוהק במיוחד.
הפתיחה פירותית ומרהיבה, הרבה אגס ומעט תווים פרחוניים שמלווים אותו. היא כל כך מוצלחת, שאפשר להתאהב בפליטס פליז מיד, אבל כדאי להיזהר: ההמשך עלול לאתגר אפילו חובבות בישום מושבעות. לאחר כשעה פליטס פליז מתחזק על העור ונעשה סמיך יותר, פרחוני מאוד ובעל תו כוהלי מוזר שמלווה אותו. הניחוח הצעיר, הבוהק, של הפתיחה, הופך לניחוח פרחוני מבוגר ושמרני, שבו התו הכימי המוזר - אינדול, חומר כימי המשמש כתחליף סינתטי לשמן היסמין היקר - מרם את ראשו יותר מפעם אחת. במילים אחרות, אם הפתיחה היא 2012, ההמשך הוא 1995, ומזכיר מאוד את התבגרותו הבלתי חיננית של נילנג'.ואז, כשכבר נדמה שמיאקי הפתיע מספיק, מגיעה הפתעה נוספת: הייבוש הטאלקי, החמים והנינוח על העור, שאופף את הלובשת ברכות. אמנם מדובר בשני עולמות שונים, אבל הייבוש הטאלקי המעודן הוא המקבילה הניחוחית לבדים רכים בגוונים פסטליים (עם בד אחד כהה, כחריפות הפצ'ולי), שעוטפים את העור ונופלים עליו מבלי ללחוץ.

אים ספק שמיאקי הצליח להעביר לניחוח את הדימוי הוויזואלי המורכב של בדים נופלים וצבעים בוהקים. להצלחה הזו יש מחיר: הניחוח של פליטס פליז, שקל כל כך לאהוב מהתו הראשון, הופך למורכב יותר ולפחות קומוניקטיבי ללובשת, כמעין בגד מורכב שמחמיא לרגלייך אך אינך בטוחה שהוא מחמיא לכולך. זהו ללא ספק אחד הבשמים המורכבים ביותר שניתן למצוא בימים אלה על מדפי הפארמים, כזה שגורם גם לבשמים מורכבים אחרים, כמו לה וי אה בל של לנקום ומניפסטו לבית איב סאן לורן, להחוויר.

תווי ראש: אגס.
תווי לב: אינדול, אדמונית, אפונה ריחנית.
תווי בסיס: ארז, פצ'ולי, וניל, מאסק.

אין תגובות:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...