יום רביעי, 20 בפברואר 2013

ביקורת בושם: גרלן - לה פטיט רוב נואר (אדט)

cacharel catch me perfume
ב-2009 השיקו בגרלן את הפטיט רוב נואר המקורי, אז במהדורה מוגבלת. ימיה של הגרסה ההיא - אז בגוני סגול - היו קצרים, אבל השאירו את גרלן עם טעם של עוד. התוצאה: השקה של פרשנות מחודשת לבושם ב-2012, שהפכה לבושם הנמכר ביותר בצרפת ולאחד המפורסמים בעולם כולו.

מרכיבי ההצלחה היו ברורים: ניחוח פירותי אופנתי עם טוויסט אפלולי, בקבוק קלאסי (בגרלן השתמשו בבקבוק המיתולוגי של ל'אור בלו ומיצוקו, שהושקו ב-1912 וב-1919 בהתאמה, מותג יוקרתי אהוב ונגיש וכמובן - קמפיין גאוני שליווה את השקת הבושם, בו לקחו חלק אנימטורים בחסד, שעיצבו עבור גרלן את דמות הפרזנטורית הדקיקה והשחרחרה. גדולתה של השמלה השחורה הקטנה בגרסת גרלן היתה בניחוח קומוניקטיבי ממותג שהבטיח קצת יותר תחכום ממותגי הפארם הרגילים. עד כאן גרסת האו דה פרפום, שהושקה באוגוסט שעבר.

בימים אלה עולה על המדפים גרסת האו דה טואלט של השמלה השחורה הקטנה. הבקבוק אותו בקבוק, סכמת הצבעים קצת יותר בהירה, הדמות השחרחרה עדיין מלווה את המותג וברחרוח ראשוני, ההבדלים בין גרסת האו דה פרפום לגרסת האו דה טואלט היו מינוריים בלבד. אבל לשמחתי זה היה רושם ראשוני בלבד, ודברים הלכו והשתפרו ככל שפטיט רוב נואר בגרסת האדט נשאר יותר זמן על העור.גרסת האדט אמורה להיות גרסה קלילה יותר של האו דה פרפום, שהתאפיין בתו אפלולי מתחת לתו פרחוני עשיר. זה כמובן אינו המצב. בפתיחה, השמלה השחורה הקטנה החדשה נפתחת בתו פירותי מעודן, הרבה פחות אגרסיבי מאשר בגרסת האו דה פרפום. התו מתלבש על העור בנינוחות, כמעט אופף אותו בהילה רגועה ונעימה. הפתיחה מזכירה מאוד גרסה עדינה, מימית, של הפתיחה של גרסת האו דה פרפום, אולם התפתחותה של הגרסה הנוכחית מעניינת יותר. אם גרסת האו דה פרפום מתעצמת על העור, מגיעה לשיא של דומיננטיות ומתיקות לאחר כשעה של לבישה, ומשם דוהה בהדרגה, גרסה האו דה טואלט עוברת מטאמורפוזה מעניינת במסגרתה היא נעשית מעט יותר פירותית, עד שבסופו של דבר הניחוח על העור מזכיר יותר מכל סבון פרחוני יקר ואיכותי, ממש ניחוח של "כרגע יצאתי מאמבטיית קצף" שמתפתח על העור יותר משעה לאחר הלבישה הראשונית, כשאת כבר שקועה עמוק בתוך יום העבודה שלך. הייבוש מזכיר מאוד את הייבוש של הפטיט רוב נואר בגרסת האו דה פרפום, וההבדל המרכזי בין השניים הוא בהתפתחות הזריזה של שני הניחוחות על העור לפני כן.

העמידות של גרסת האדט משביעה רצון ביחס לאו דה טואלט. הוא נותן ארבע-חמש שעות של ניחוח סבוני רגוע לפני שיתפוגג לחלוטין. לה פטיט רוב נואר או דה טואלט הוא, אולי, לא הבושם החדשני ביותר בסביבה ואינו מציע הבטחות גדולות, אבל הבטחתו הצנועה לניחוח אלגנטי, נקי ופרחוני מתקיימת היטב.

הפירמידה:
תווי ראש: יסמין, ורד, תווים ירוקים.
תווי לב: דובדבן, פרחי תפוז, תפוח.
תווי בסיס: פצ'ולי, אמבר, מאסק.

תגובה 1:

סוזי מאפרת מקצועית אמר/ה...

היי בושמולוגית ,שלחתי לך הודעה בפייסבוק פליז תעני לי , תודה :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...