יום שבת, 1 בדצמבר 2012

ביקורת בושם: קשארל - קאטץ' מי (אדפ)

cacharel catch me perfume
אין הרבה דרכים לתאר עד כמה חיכיתי לעלייתו ארצה של Catch Me, הבושם החדש והמדובר מבית קשארל. השמועות ברחבי העולם דיברו על ממשיך דרכו של לולו המיתולוגי, אותו בושם שעליו היתה הפרסומת העתיקה ההיא למבשמי אוויר ("זה... פופו של פיפי!"). אני אוהבת את לולו, את הבקבוק התכול היפהפה, הפקק המחודד, הפס האדום שחוצה את הבקבוק באמצע, הניחוח המתובל, העמוק והנוסטלגי. איך אפשר להתנגד כשמובטחת גרסה מעט יותר קלילה ומודרנית של קסם?

האכזבה החלה כבר כשראיתי את הבקבוק. אם לולו היה ארוז ביצירת אמנות קטנה, בקאטץ' מי הבקבוק שקוף, עגול ומתוק למראה עד שמתחשק לאכול אותו. איפה האישה העצמאית שתניח על השידה בקבוק קשוח כמו לולו? הפקק כסוף ומזכיר במשהו את הפקקים של דייזי לבית מארק ג'ייקובס. קאטץ' מי נראה כמו עוד אחד בסדרת בשמי אמור אמור הבלתי נגמרת.

ואולי החיסכון הגיע גם למיתוג: הלוגו של קאטץ' מי עוצב בדיוק באותן אותיות כמו לוגו קשארל. יש בזה אמירה, ללא ספק, שקאטץ' מי הוא קשארל יותר מכל בושם אחר, וגם מה שנראה כמו דלילות קלה ביצירתיות. מסע הפרסום עצמו, אגב, כולל דוגמנית שנמלטת משני דוגמנים אחרים. מצאתי את עצמי מחכה שיתפסו אותה כבר, עד כדי כך ההבעה שלה בתמונה מרגיזהאבל מה את רוצה מסגנונות הכתב וממסע הפרסום המשעמם, נזפתי בעצמי, לכי להריח! ובכן, קאטץ' מי הוא מתוק, ילדותי, מתיילד, מתנחמד ובאופן כללי, שום דבר שלולו הקלאסי היה מוכן להכתיר כיורשו. אולי נתחיל ביוצר, בבשם. בשעה שאת לולו יצר האף שמאחורי עדן (גם כן של קשארל) ואובסשן לבית קלווין קליין, כבדים, מתובלים ובעיקר - פונים לנשים ולא לנערות, את קאטץ' מי יצר האף מאחורי אמור אמור לקשארל, אופוריה לבית קלווין קליין ופויזן הלבן לבית דיור. ההתמחות שלו, כפי שאפשר לראות, היא דווקא בפירותיים קלילים יותר, לנשים צעירות יותר.
מה הפלא, אם כן, שקאטץ' מי הוא מתוק, לטעמי מתוק מדי, שנפתח בבליל תווים חד וחריף ומתרכך מאוחר יותר לניחוח חלבי מעט מנדנד, שהזכיר לי במשהו את CK1 Shock (שדווקא אהבתי, מוכרחים להודות), שהיה קצת פחות מנדנד ומעט יותר קרוב לעור מאשר קאטץ' מי.

מוכרחים להודות שמדובר בשיפור ניכר, במונחי קשארל. קאטץ' מי הוא ללא ספק הבושם הבוגר והמתוחכם ביותר שבית הבישום הוציא מאז ימי עדן ולולו. מדובר בשיפור ניכר לעומת האמור אמור ואינספור גרסאותיו. עם זאת, הוא עדיין נופל לעומת קודמיו המוצלחים. לטעמי, אפשר וכדאי לשקול חלופות אחרות.

תגובה 1:

Efrat אמר/ה...

לולו האגדי הוא בושם של תקופה אחרת, כשבשמים לא נמכרו לפי משקל...

בתו ראשון עיווית את פני אך לאחר מכן הבנתי ש"בינגו" מצאתי לי בושם ליויום לתקופה הנוכחית ומייד עבר לקדמת המגירה.

אשר לבקבוק, לא נפלתי מהעיצוב אבל אהבתי את הצבעים :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...