יום שבת, 22 במאי 2010

ביקורת בושם: שיסיידו - זן או דה פרפום 2010 (אדפ)

shiseido zen eau de parfum perfume
זן או דה פרפום הוא מהדורה קיצית ומוגבלת של זן המחודש. גם הפעם הבקבוק יפהפה. למעשה, הבקבוק מרהיב הרבה יותר מהבקבוק המקורי בגלל הגוון הסגול העמוק שלא מעביר תחושה פלסטית כלל.

אחרי הבקבוק מגיעים לבושם עצמו. ההבטחה מורכבת: בושם לליל קיץ. גם סקסי, גם קליל. הנוסחה שעלתה לי בראש כללה ניחוח פירותי-טרופי כלשהו, קוקוס, אננס או ליצ'י, מעט מיוזע ומלוח. זו, כנראה, גם הנוסחה שעלתה במוחו של היוצר, Michel Almairac. עם זאת, מידת ההצלחה להשיג את הניחוח האקזוטי הזה נתונה לפרשנות. לתחושתי, זן 2010 הוא מה שהראג'וקו לאברס G רצה להיות אך כשל: ניחוח צעיר, פירותי וידידותי מאוד.

הפתיחה רוויית אלכוהול ולא מאוד נעימה. למרות ההבטחה לתו ההדרי של יוזו בפתיחה, הוא לא הורגש כלל. הפתיחה מתוקה למדי ואלכוהולית. תווי הביניים כללו ניחוח סינתטי שהזכיר במשהו קוקטייל כאילו-טרופי, מעין משהו עם מטריה שהייתי שותה לו הייתי משזפת את גפיי החיוורים על יאכטה-להמונים כלשהי. הייבוש, כמו בזן המחודש הרגיל, רגוע, קרוב לגוף ובטוח. זו, כנראה, גם נקודת הדמיון היחידה בין שני הבשמים, שאמורים להיות מעין המשכונים זה של זה. העמידות גם היא לא מדהימה, אבל סבירה. כמה שעות וכבר אין לו זכר.

2 comments:

VanityGirl אמר/ה...

נשמע די רע. אבל איזה בקבוק!

נעלולה אמר/ה...

זה לא רע, זה פשוט לא מספיק טוב כדי להצדיק רכישה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...